Triathlon Radłów

Nasza historia zaczyna się w 2015r. kiedy to grupa znajomych aktywnie spędzając czas, wpadła na pomysł organizacji zawodów triathlonowych. Ideą tego przedsięwzięcia było ukazanie czym jest dyscyplina triathlon oraz promocja regionu.

Zalew Radłowski to jeden z najczystszych zbiorników w Polsce, idealny do kąpieli i pływania, prosta trasa rowerowa gwarantuje bezpieczeństwo, a trasa biegowa przebiega wzdłuż brzegu, poprzez leśne ścieżki i osiedlowe uliczki.

Strategiczna lokalizacja umożliwiła bezproblemowy dojazd zawodników i kibiców. Nie przypadkowo więc padło na Radłów. Suma zalet tego regionu zaważyła na decyzji organizacji pierwszych tego tupu zawodów w okolicy. Nadmienić trzeba, że nie było by to możliwe gdyby nie ścisła współpraca z Fundacją ProSport, Burmistrzem gminy Radłów oraz wsparciem Grupy Azoty.

Ciężka praca kilkudziesięciu osób sprawiła, że zarówno zawody w 2015 i 2016 uważamy za sukces. Nauczeni doświadczeniem, że pogoda może płatać figle i czasem nie wszytko idzie po naszej myśli, optymistycznie patrzymy w przyszłość, postaramy się aby zawody w 2017 były dopięte na ostatni guzik, zamek, a każde ogniwo w łańcuchu tego wydarzenia było mocniejsze niż w poprzednich latach.

 

To już trzecia edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów
W tym roku, możemy zagwarantować, że czekają na Was niesamowite przeżycia i emocje. Widowiskowość dyscypliny jaką jest Triathlon sprawia, że nie tylko zawodnicy, ale i kibice bawią się świetnie.

Nasze zawody zbiegły się z dwudniową imprezą "Dni Radłowa" na których odbywać się będą koncerty i mnóstwo atrakcji, zarówno dla  tych najmłodszych, jak i tych starszych.
Gorąco zapraszamy do udziału zawodników wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz kibiców.

Grupa Azoty Triahlon Radłów foto (galeria facebook)

Podziel się: