Informator 2019

PAKIET STARTOWY

Do odebrania pakietu startowego niezbędne jest przedstawienie dokumentu ze zdjęciem, w celu weryfikacji podanych w zgłoszeniu danych oraz podpisanie karty startowej (oświadczenia przygotowuje i dołącza do pakietu organizator).

W pakiecie:

 • worek na pakiet

 • chip na kostkę i neoprenowa opaska (do zwrotu po zawodach)

 • numery startowe – na pas + naklejki (agrafki dostępne w biurze zawodów poza pakietem)

 • czepek (w sztafecie czepek tylko dla pływaka)

 • worki do strefy zmian

  – worek niebieski `ROWER` - pakujesz tu wszystko, co chcesz zabrać na trasę rowerową (kask może być przypięty do roweru, buty też mogą być wpięte, o ile potrafisz wsiadać przy wpiętych butach), po wyjściu z wody zostawiasz w tym worku piankę i akcesoria pływackie, a rowerowe zabierasz ze sobą)

  - worek czerwony `BIEG` - tu pakujesz rzeczy potrzebne na bieg (podstawowe wyposażenie to: numer startowy, który umieszczasz z przodu, buty biegowe, daszek/czapeczka, spodenki, jeśli masz zamiar je zmienić), po zejściu z roweru wrzucasz tu akcesoria rowerowe (buty mogą zostać wpięta w rowerze, kask może zostać przypięty do roweru)

 • suplement diety od Ekamedica

 • folder informacyjny

NUMERY STARTOWE I CHIP

Chip do pomiaru czasu ZAKŁADANY JEST NA KOSTKĘ.

Numer startowy na pas, który znajduje się w pakiecie wymagany jest dopiero na biegu (można zamocować go na specjalnym pasie lub na agrafkach), umieść go z przodu (bez tego nie zostaniesz wypuszczony ze strefy zmian).

Ponadto otrzymasz NAKLEJKI: najdłuższą z numerem zamocuj na sztycy pod siodełkiem, numery na kask przymocuj z przodu, z tyłu i po obu bokach kasku, 2 numery wykorzystasz na worki w strefie zmian. Pozostałe możesz wykorzysta między innymi na worek depozytowy, który pozostawisz w biurze zawodów.

PŁYWANIE

Czepek dołączony do pakietu startowego należy obowiązkowo założyć przed startem. Zalecany start w piankach (ew. decyzję o rezygnacji z pianek podejmie sędzia główny zawodów – decyzja zależna od pogody).

Start
z brzegu na komendę.

PAMIĘTAJ, JEŻELI TYLKO ŹLE POCZUJESZ SIĘ W WODZIE, PODPŁYŃ DO NAJBLIŻSZEGO RATOWNIKA LUB ODWRÓĆ SIĘ NA PLECY I UNIEŚ WYSOKO RĘKĘ DO GÓRY.

ROWER

/z niesprawnym rowerem nie wejdziesz do strefy, nasi ludzie tego dopilnują ·)

Kask obowiązkowy już przed wyjściem ze strefy zmian, wsiadasz na rower dopiero w miejscu wyznaczonym przez sędziego. Przejazd w ruchu zamkniętym.
PODCZAS ZAWODÓW NA TRASIE ROWEROWEJ LICZONE BĘDĄ TWOJE OKRĄŻENIA – SKRÓCENIE TRASY TO DYSKWALIFIKACJA.

PAMIĘTAJ O ZACHOWANIU SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA TRASIE KOLARSKIEJ! TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ STRONY! KAŻDE PRZEKROCZENIE OSI JEZDNI BĘDZIE KARANE NATYCHMIASTOWĄ DYSKWALIFIKACJĄ!

Zawody zostaną rozegrane przy zamkniętym ruchu drogowym, jednakże wszyscy zawodnicy powinni poruszać się prawą stroną jezdni i bezwzględnie przestrzegać przepisów Ruchu Drogowego. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność mając na uwadze ewentualną możliwość wyjechania pojazdów z pól czy pojedynczych zabudowań i posesji. Zawodnicy powinni bezwzględnie stosować się do poleceń sędziów oraz Służb Zabezpieczających trasę zawodów.

DRAFTING

 • SPRINT, 20.07 SOBOTA

NIEDOZWOLONE ROWERY DO JAZDY NA CZAS I KIEROWNICE TRIATHLONOWE.

DRAFTING DOZWOLONY

 • ¼ IM, 21.07 NIEDZIELA

DOZWOLONE ROWERY DO JAZDY NA CZAS I KIEROWNICE TRIATHLONOWE.

DRAFTING NIEDOZWOLONY

Na trasie rowerowej obowiązuje całkowity zakaz draftingu. Jazda bez draftingu to jazda indywidualna na czas. Zawodnik powinien jechać sam od startu, aż do mety. Osoba jadąca z tyłu powinna trzymać odstęp minimum 7 metrów licząc od tylnego koła zawodnika jadącego przed nim oraz minimum 2 metry z boku.

W przypadku osób łamiących przepisy będą egzekwowane kary. Przy pierwszym przewinieniu następuje czterominutowa kara czasowa. Przy drugim przewinieniu następuje druga czterominutowa kara czasowa. Kary będą doliczone do wyniku końcowego. Trzecie przewinienie to dyskwalifikacja. Zawodnicy, którzy nie odbędą swojej kary czasowej zostaną automatycznie zdyskwalifikowani. Zawodnikom nie przysługuje odwołanie się od kary czasowej, a decyzja sędziego jest ostateczna.

Powyższe kary dotyczą również takich przewinień jak: blokowanie i utrudnianie wymijania, niesportowe zachowanie, pomoc z zewnątrz (dotyczy podawania jedzenia, picia, polewania wodą, naprawy sprzętu w innych miejscach niż wyznaczone).

BIEG

Bieg wzdłuż oznakowanej trasy, numer startowy umieść z przodu.
PODCZAS ZAWODÓW NA TRASIE BIEGOWEJ LICZONE BĘDĄ TWOJE OKRĄŻENIA – SKRÓCENIE TRASY TO DYSKWALIFIKACJA.

INFORMACJE DLA SZTAFET

W ramach Grupa Azoty Triathlon Radłów przeprowadzona będzie rywalizacja sztafet triathlonowych na dystansie SPRINT i 1/4 IM. W wyścigu sztafetowym biorą udział 3-osobowe zespoły (w tej rywalizacji nie ma podziału na płeć i kategorie wiekowe).

Każdy członek sztafety startuje w jednej z konkurencji według następującej kolejności: pływanie, kolarstwo, bieganie. Start kolejnego uczestnika sztafety odbywa się w miejscu wyznaczonym przez sędziego w strefie zmian z chwilą zakończenia wcześniejszej konkurencji i przekazania chipa na kostkę.

DEPOZYT

Depozyt znajduje się w biurze zawodów. Worki wręczane są na życzenie w biurze zawodów.

ODPRAWA TECHNICZA

Odprawa techniczna rozpoczyna się o godzinie 10:30 w okolicach startu. Obecność obowiązkowa.

ROZGRZEWKA

Rozgrzewka prowadzona będzie przez profesjonalistów, w miejscu wyznaczonym przez organizatora /okolice startu/.

ODBIÓR ROWERÓW ZE STREFY ZMIAN

Wydawanie rowerów ze strefy zmian rozpoczniemy, gdy ostatni zawodnik wybiegnie na trasę biegową ( w sobotę ok. godz. 12:30, w niedzielę ok. godz. 13:30).

Do odbioru roweru potrzebny będzie numer startowy (dopuszczamy możliwość dodatkowej weryfikacji).

Rowery nieodebrane do 15:30 w sobotę i 16:30 w niedzielę, zostaną dostarczone do biura zawodów (biuro nie odpowiada za rower).

CZEGO NIE WOLNO:

Używanie odtwarzaczy mp3, telefonów, słuchawek, itp. - jest zabronione i grozi dyskwalifikacją.

PUNKTY ŻYWIENIOWE NA TRASIE

Na trasie kolarskiej i biegowej będą zorganizowane punkty z wodą /podawana w kubkach/.

WYCOFANIE SIĘ Z WYŚCIGU

Każdorazowo poinformuj najbliższego sędziego o takiej sytuacji podając swój numer – jeśli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko, że podejmiemy akcję ratowniczo – poszukiwawczą obciążając Ciebie kosztami takich działań.

STREFA REGENEREACJI:

W strefie regeneracji mogą przebywać zawodnicy wraz z gośćmi. Poczęstunek przeznaczony jest wyłącznie dla zawodników (weryfikacja na podstawie numerów startowych). Wybaczcie tak rygorystyczny zapis, ale nie podołamy napojeniu i wyżywieniu wszystkich. Do dyspozycji Waszych gości pozostaje menu Green Baru, w którym gościmy.

PARKING

Wjazd na teren ośrodka Katamaran jest płatny zgodnie z cennikiem ośrodka (nie zwracamy opłaty). Dla zawodników będą wyznaczone specjalne parkingi (bezpłatne) przez wjazdem na teren ośrodka.

ŁAD I PORZĄDEK

Rozrzucać bez opamiętania możecie w obrębie 20 m od punktów żywieniowych. Pozostałe śmieci kierujcie do koszy, których na plaży jest mnóstwo.

---
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do informatora.

Podziel się: